Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Do uruchamiania stron internetowych coraz częściej wykorzystywane są specjalne platformy. Jedna z najpopularniejszych to WordPress, właśnie na niej działa duża część istniejących w internecie blogów. Taki był zresztą zamysł twórców WordPressa, chociaż dzisiaj znacznie się to wszystko rozszerzyło. Przede wszystkim platforma WordPress jest całkiem darmowa, nie trzeba ponosić za nią żadnych opłat. Darmowych jest także większość graficznych szablonów i dodatkowych modułów, rozszerzających możliwości strony.

Moduły takie instaluje się bardzo prosto, a przy ich pomocy da się wykonać praktycznie wszystko, co będzie potrzebne. Za pewną ich część trzeba coś zapłacić, bo ich zrobienie wymagało sporego nakładu pracy, lecz ostateczne koszty i tak będą znacznie niższe niż gdyby było potrzeba wykonać cały serwis od nowa. Podobnie jest z graficznymi motywami, jeśli ktoś zdecyduje się wykonać własny, dostosowany pod profil działalności i swoją firmę, to także przy niewielkich kosztach to wykona. Kolejną dużą zaletą WordPressa jest łatwość instalacji i konfiguracji. Jeśli ktoś się orientuje w takich sprawach, to praktycznie wszystko zrobi w kilkanaście minut, i można już będzie publikować pierwsze wpisy. Zarówno konfiguracja samego systemu jak również kompleksowe zarządzanie wpisami i kategoriami odbywa się z poziomu panelu administracyjnego.

Ten panel jest intuicyjny i prosty, a jednocześnie daje bardzo duże możliwości. Do artykułów można za pomocą wygodnego edytora dokładać filmy czy zdjęcia, bez potrzeby wykonywania jakiś skomplikowanych czynności.

Dobrze wykonana konfiguracja powinna obejmować także obszar związany z SEO, a to będzie jeszcze jeden argument za tym, aby do stworzenia bloga zastosować WordPress. Przyjazne linki w połączeniu z wysoką optymalizacją samej konstrukcji strony sprawiają, że dodawane wpisy bardzo szybko się indeksują i są wysoko w wynikach wyszukiwania. Tak więc jeżeli ktoś będzie chciał uruchomić swój blog, na przykład taki jak https://www.codziennaporcjainformacji.info/, to z pewnością powinien zastanowić się o użyciu WordPressa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Leave a Comment