Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podejmując decyzje o pożyczeniu auta wypada detalicznie oraz w miarę posiadanych możliwości technicznych uczynić stan techniczny samochodu. W pierwszej kolejności trzeba dokonać oglądu zewnętrznej karoserii wozu pod kątem potencjalnych otarć lakieru, wgnieceń a także innych śladów defektów mechanicznych. Istotne jest też dokonanie sprawdzenia wyposażenia auta w koło zapasowe oraz apteczkę.

Mimo, iż trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego elementów ukrytych, to niemniej jednak warto przed wypożyczeniem auta poprosić osobę obsługującą oraz możliwość zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W przypadku, gdy samochód ma ewidentne i widoczne ślady uszkodzeń, trzeba to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu lub też w umowie wypożyczenia – my polecamy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego typu czynności zezwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w czasie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego wypożyczenie. W sytuacji, gdy w chwili zwrotu samochodu do wypożyczalni, jej zatrudniony zakwestionuje stan techniczny pojazdu lub też ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze wolno oprzeć się na treści protokołu bądź też umowy.

Oszacowanie stanu technicznego samochodu jest też wskazane po to, by w czasie jego użytkowania nie martwić się kłopotami połączonymi z jego awarią oraz potrzebą wymiany na inny samochód zastępczy. Powyższe czynności należy wykonać nawet w owym czasie, kiedy umowa wypożyczenia wozu zawiera klauzulę, że auto jest ubezpieczone od następstw prawdopodobnych zdarzeń drogowych, a figura wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Leave a Comment