Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wielokrotnie napotykamy się w domu z dywanami, jakie są finezyjnie zdobione w różne zaplątane wzory, czy związki kwiatowe. Istnieją również serwetki o takim samym charakterze, będące czymkolwiek w odmianie obrusu na stół, czy nawet z większym natężeniem ławę. W jakim miejscu jednak jeszcze mamy prawo się spotkać z elementami pełnymi wzorów? Na pewno znakomite do tego rodzaju zdobień są firanki. Nieraz ich wygląd nadaje mieszkaniu bardziej gustownego charakteru, a dowolność wzorów i przeróżnych kompozycji jest tu niezliczona.

Do tego firana taka, coraz częściej jest wykończona u dołu na zasadzie jakiegoś wyszukanego w formie kształtu, czyli nie zawsze jest ona równo cięta i obszyta. Co do jej długości to jest to już pojedyncza kwestia mieszkańców domu. Może być do samej podłogi, lub ewentualnie nieco wyżej. Wzory mogą być wyszyte różnym kolorem, aniżeli reszta tkaniny, ale najczęściej jest to ta sama barwa, przeważnie jasna, a najporządniej biała. Projekty są umieszczane w pewnym porządku, jakimś powtarzającym się ciągu i nigdy nie charakteryzuje ich nieład.

Przymocowanie firanek oraz zasłon do karnisza. Jednym z specyficznych elementów pokoju, bądź też kuchni jest karnisz. Jest to metalowa, a dzisiaj częściej nawet drewniana listwa rozmieszczana pod sufitem, wzdłuż ściany, tuż nad oknem, z reguły na całej długości tej ściany. Na listwie pomieszczone są dwie szyny, jedna zewnętrzna, a druga wewnętrzna, tak by nie zbiegały się ze sobą. W szynach tych umieszczone są dobre zaczepy zwane żabkami. Przymocowuje się do nich story, oraz firanki. To właśnie dzięki temu, że zaczepy umieszczone są w szynach wolno przesuwać i zsuwać, jak także ściągać zasłony i firanki według własnego uznania.

Czasem jednakże nie jest to konstrukcja szynowa, a najzwyczajniej w świecie dwie oddzielne, okrągłe belki, w jakim miejscu na jednej umieszcza się firanę a na drugiej zazdrostkę. Wtedy też mocowane one są za pomocą elementów, takich jak na przykład okrągłe ruchome zaczepy w kształcie kółek, pozwalających na manewrowanie nimi na belce. Jeśli chodzi o ich zapinanie to też wykonuje się to według uznania, w pewnym uzgodnionym porządku, w wyznaczonych odległościach od siebie, jednak na tyle nie znaczących, by dana firanka, czy zasłonka nie wieszała niemiarowo.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Leave a Comment