Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wylewanie do ścieków wszystkiego, co tylko się da bardzo szybko mogłoby spowodować różne problemy z zatykaniem rur i przewodów. Aby to wykluczyć, przepisy dokładnie regulują zasady z tym związane, a za ich nieprzestrzeganie można się narazić na rozmaite kary. Dotyczy do na przykład pozbywania się tłuszczów. W niskiej temperaturze substancje te twardnieją, i po przyklejeniu do ścianek całkowicie mogą zablokować możliwość przepływu. Poza tym przy niektórych rodzajach materiału, przykładowo żeliwa, spowodować mogą szereg różnych uszkodzeń. Z takich też powodów wszystkie obiekty, używające różnych rodzajów tłuszczów, muszą się zabezpieczyć przed ich wylewaniem do systemu kanalizacji. Przeważnie się to robi przy pomocy dedykowanych sprzętów, znanych też jako separatory.

Ten obowiązek dotyczy przede wszystkim firm z branży gastronomicznej i produkującej żywność, lecz również ubojni czy masarni. Sama budowa separatorów tłuszczu jest stosunkowo prosta, a do ich działania wykorzystywane są podstawowe prawa fizyki. Typowy separator składa się z komory z przyczepioną na dnie przegrodą. Do komory tej są dostarczane ścieki z całego obiektu, a wypływają już znacznie oczyszczone. Zarówno odpływ jak i dopływ są umieszczane trochę poniżej górnego poziomu ścieków. Ścieki przepływają przez zbiornik, a jednocześnie ulegają one oczyszczeniu. Ciężkie zanieczyszczenia spadają na dno i zatrzymuje je przegroda. Za to tłuszcz, ze względu na to że jest lżejszy od wody, gromadzi się na powierzchni. Z racji tego, że wraz z kolejnymi ściekami jego ilość będzie rosła, to niezbędne jest regularne czyszczenie takiego urządzenia.

Częstotliwość tej operacji uzależniona będzie przede wszystkim od ilości produkowanych ścieków oraz ich parametrów. Zakłada się jednak, że robić to należy co najmniej raz na miesiąc. Dobrym pomysłem będzie podpisanie stałej umowy z jakąś firmą, która będzie się pojawiać w uzgodnionych terminach. A taką firmę znajdzie się na przykład w internecie, po wpisaniu w wyszukiwarce hasła czyszczenie separatorów tłuszcz.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Leave a Comment