Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dziś dom można posprzątać na wiele sposobów. Typowy był odkurzacz z przewodem i workiem do odkurzacza, ale teraz coraz częściej używa się odkurzacza bezprzewodowego. Istnieje również wiele osób, które decydują się na to, aby robot odkurzający zajmował się podłogami. Czytaj dalej i dowiedz się, który odkurzacz jest najlepszy dla Twojego domu.

Tradycyjny odkurzacz przewodowy

Znany odkurzacz ze sznurkiem i workiem do odkurzacza to dobry i bezpieczny wybór dla wielu i nadaje się do większości celów. Wiele osób używa tradycyjnego odkurzacza do głównego sprzątania, a następnie ma odkurzacz bezprzewodowy do mniejszych zadań, takich jak odrobina brudu wokół drzwi wejściowych i na korytarzu lub okruchy po śniadaniu. Tradycyjne odkurzacze mają również tę zaletę, że nigdy nie zabraknie im mocy, a siła ssania jest naprawdę dobra.

Dyson – odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzacze bezprzewodowe Dyson stały się one coraz bardziej popularne i nie bez powodu. W ostatnich latach znacznie się poprawiły i mogą teraz konkurować ze zwykłymi odkurzaczami pod względem pochłaniania kurzu i zdolności czyszczenia. To, co sprawia, że ​​ten odkurzacz jest tak popularny, to fakt, że jest zawsze gotowy do użycia. Dyson zarówno do większych zadań, jak i do mniejszych zadań, takich jak odrobina brudu przy drzwiach wejściowych czy okruchy po śniadaniu. Większość z Dyson ma również rozwiązanie 2 w 1, które ułatwia czyszczenie miejsc, takich jak sofa, w rogach lub wyższych miejscach, takich jak zasłony i listwy sufitowe. Kilka z nich w Dyson jest wyposażonych w wymienną baterię, która umożliwia sprzątanie całego domu bez zastanawiania się nad czasem pracy baterii. Niektórzy mogą nawet myć podłogi.

Odkurzacz robot

Robot odkurzający odkurza podłogi, gdy nie masz czasu ani energii. Istnieje duża różnica w tym, jak elegancko i dobrze czyszczą. Jeśli wybierzesz jeden z uznanych modeli, ich system nawigacji jest często lepszej jakości, więc odkurzacz jest mniej podatny na zablokowanie. Można je ustawić do odkurzania, gdy jesteś poza domem lub gdy śpisz i ustawić je dokładnie tam, gdzie chcesz, np. tylko pod stołem w jadalni lub przy stole kuchennym. Niektóre modele mogą również otrzymywać proste instrukcje głosowe dotyczące miejsca odkurzania. Znajdziesz również stacje opróżniające do robotów odkurzających, które są dołączone lub można je kupić osobno. Oznacza to, że mogą sobie poradzić całkowicie bez konieczności opróżniania pojemnika. Niektóre modele mają również funkcję mycia lub mopowania, dzięki czemu mogą zarówno odkurzać, jak i myć podłogę.

Połącz różne rodzaje odkurzaczy

Oczywiście przy wyborze odkurzacza duże znaczenie ma rodzaj domu, w którym mieszkasz. Jeśli masz duży dom, praktycznym rozwiązaniem może być posiadanie odkurzacza na każdym piętrze. Jeśli masz zwierzęta, które dużo rzucają, może być fajnie mieć robota odkurzającego oprócz tego z przewodem lub bezprzewodowym, aby odkurzacz robota mógł usuwać najgorsze włosy i inny kurz, gdy nie ma Cię w domu. Dom. Jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu, możesz po prostu potrzebować robota odkurzającego, aby codziennie utrzymywać mieszkanie w czystości. A potem możesz mieć bezprzewodowy odkurzacz jako zapasowy, jeśli upuścisz lub rozlejesz coś na podłogę lub dywan. Wtedy możesz po prostu chwycić odkurzacz i zassać wypadek.

Dobrym pomysłem może być również uzupełnienie odkurzacza robota o odkurzacz tradycyjny lub odkurzacz ręczny, aby usunąć kurz, do którego odkurzacz robota nie może dotrzeć – lub odkurzyć np. sofę lub schody. Odkurzacze bezprzewodowe są dostępne w kilku odmianach, a dziś najlepiej czyszczą tak samo dobrze jak odkurzacz tradycyjny. Odkurzacz bezprzewodowy jest również bardziej elastyczny i zawsze gotowy. Sprawia to, że chcesz zrobić trochę szybkie zadanie z odkurzaczem, kiedy nie musisz się męczyć z ciągnięciem kabla po całym domu – zwłaszcza jeśli masz kilka pięter. Więcej informacji można uzyskać na stronie https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,16941453.html

Ile watów potrzebuję?

Jeśli chodzi o moc, nie jest tak ważne, ile watów zużywa odkurzacz. Decydującym czynnikiem jest to, jak dobrze pochłania brud i kurz. Więc nie powinieneś patrzeć ślepo na podaną liczbę watów. Odkurzacz jest kompaktowy i złożony, a na jego wytrzymałość wpływa kilka czynników:

 1. Silnik: najważniejsza część odkurzacza. Wydajność to 25-35% pobieranej mocy, czyli przy deklarowanej mocy 2000 W realna moc ssania wyniesie około 500-700 W – to wystarczy do posprzątania każdego domu, ale są też inne czynniki .
 2. Rodzaje produktów: Filtry do wody, plastikowe zbiorniki lub worki do odkurzaczy również mają wpływ na moc ssania ze względu na swoją konstrukcję i sposób napełniania.
 3. Rodzaj i liczba filtrów przeciwpyłowych: im coraz bardziej zaawansowane filtry posiada odkurzacz, tym bardziej zmniejsza się moc ssania. Dzięki drobnym oczkom filtry HEPA mają duży wpływ na siłę ssania, zwłaszcza gdy filtry są używane przez jakiś czas.

6 rzeczy do rozważenia przy zakupie odkurzacza

 1. Zasięg i elastyczność: Długość przewodu odkurzacza decyduje o tym, jak dużą powierzchnię możesz odkurzyć, zanim będziesz musiał zmienić gniazdko. Jeśli masz duże powierzchnie lub pokoje, zalecamy kabel powyżej 12 metrów. Odkurzacze dostępne są również z różnymi rodzajami kół. Przetestuj to przed zakupem, abyś wiedział, jak ma jeździć odkurzacz.
 2. Filtry: Odkurzacze są dostępne z różnymi filtrami. Dla najlepszej filtracji polecamy filtry HEPA.
 3. Zwierzęta: Jeśli masz w domu zwierzęta z futerkiem, odpowiednie wyczyszczenie sofy i dywanów może być wyzwaniem. Do tego zadania dostępne są specjalne odkurzacze przyjazne zwierzętom z bardzo dobrymi dyszami do sierści zwierząt. Możesz również uzyskać filtry, które są szczególnie dobre w redukcji zapachów.
 4. Ergonomia: upewnij się, że masz rurę teleskopową, która pasuje do Ciebie, abyś mógł dostosować odpowiednią wysokość roboczą. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie działania odkurzacza. Niektóre odkurzacze przewodowe mają duże przełączniki, którymi można łatwo sterować stopami, podczas gdy inne mają sterowanie elektroniczne w uchwycie. W niektórych odkurzaczach bezprzewodowych musisz cały czas trzymać przełącznik wciśnięty, w innych wystarczy tylko nacisnąć i wyłączyć.
 5. Poziom hałasu: Cichy odkurzacz przeszkadza mniej. Istnieją odkurzacze zaprojektowane specjalnie z myślą o niskim poziomie hałasu. Sprawdź wartość dB (decybeli) na produkcie.
 6. Rozmiar worka lub pojemnika: Odkurzacze przewodowe i bezprzewodowe mają różne rozmiary. Im większy pojemnik ma odkurzacz, tym dłużej możesz odkurzać bez konieczności opróżniania pojemnika lub zmiany worka.
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
One thought on “PRZEWODNIK: Jaki odkurzacz wybrać?”
 1. +Reklama+
  Odkurzacze przechodzą rewolucje. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Od klasycznych przez ręczne bezprzewodowe, po takie samodzielnie czyszczące powierzchnie. Niektóre mają jeszcze opcje czyszczenie dywanu Toruń. Każdy może wybrać idealny model dla swoich potrzeb

Leave a Comment