Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O licznych zaletach makijażu permanentnego miało się okazję przekonać mnóstwo pań. Po pierwsze zapewnia on wysoką trwałość, nawet do kilkunastu miesięcy, i w tym czasie praktycznie nie ma konieczności jego poprawiania i stania przed lustrem. Dlatego też sprawdza się on doskonale u kobiet, które nie umieją się same dobrze malować lub po prostu nie będą na to miały czasu i ochoty.

Zabieg taki nieco przypomina robienie tatuażu, lecz jedna rzecz jest w nim inna. To znaczy barwnik jest wprowadzany znacznie płycej pod skórę, dzięki czemu nie zostaje tam na zawsze, a z czasem zostaje wchłonięty. Najczęściej widoczne efekty utrzymują się od roku do paru lat. Rzecz jasna przy jego wykonaniu niezwykle istotne musi być przestrzeganie wszystkich procedur i środków bezpieczeństwa, bo mimo wszystko to jest inwazyjny zabieg. Z tego też powodu makijaż permanentny Gdynia powinno się wykonywać wyłącznie w sprawdzonych gabinetach, dysponujących odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Również nie każdy może go robić, na przykład przeciwwskazaniem będzie ciąża, alergie na pigmenty czy też pewne schorzenia. Z reguły całość jest podzielona na dwa oddzielne etapy. Przed pierwszym warto się przygotować zażywając leki na opryszczkę przez parę wcześniejszych dni. Wkłuwanie barwnika pod skórę trwa najczęściej dwie do trzech godzin, choć czasami może się to przedłużyć. Nie jest to zupełnie bezbolesne, u niektórych pań pojawia się wyłącznie lekki dyskomfort, lecz inne odczuć mogą silniejszy ból.

W związku z tym że zostaje naruszana wierzchnia warstwa naskórka, to często spotykanym objawem jest zaczerwienienie i obrzęk. Takie objawy to coś zupełnie normalnego i po kilku dniach powinny ustąpić. Nie ma potrzeby brania długiego urlopu czy chorobowego, bo już na następny dzień można pracować. Po pełnym zagojeniu skóry trzeba się jeszcze raz pojawić w salonie kosmetycznym, w celu skorygowania i poprawienia jakiś niedoskonałości. Zaleca się, aby przez kilka tygodni od takiego zabiegu unikać mocnego opalania, bo spowodować ono może jakieś komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Leave a Comment