Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Do roślin wrzosowatych kwalifikujemy różaneczniki, wrzosy, wrzośce i azalie. Te pierwsze są ozdoba naszych skwerów późną wiosną. Wrzosy natomiast są symbolem jesieni. Są one dosyć wymagające w uprawie. Wszelkie kwiaty należące do tej rodziny roślin żądają półcienistego i spokojnego. Powinny być osłonięte od przeciągów i silnych wiatrów, które im szkodzą. Perfekcyjną dla nich glebą jest ta o kwasowym odczynie, warto to uczynić przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego i systematycznego podlewania. By woda nie wyparowywała za ekspresowo, należałoby podsypywać ziemię korą sosnową bądź torfem. Będzie to też chroniło roślinę przed poniektórymi chorobami. Różaneczniki są florami niesłychanie wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak i na zanieczyszczenia środowiska. Trzeba poprawnie wybrać miejsce, w którym je posadzimy.

Koniecznie wypada im dostarczać składników odżywczych z grupy makro oraz mikroelementów. Na zimę obowiązkowo wypada je asekurować przed zmarznięciem oraz trzeba zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Więcej o wrzosach na Hebe Andersona. Kwiaty cebulowe rozkwitają już przedwczesną wiosną, są trwalsze i znacznie bardziej odporne na zmiany temperatur niż inne rośliny. Ich pielęgnacja potrzebuje dużo pracy, jednakowoż efekt na pewno jest jej warty. Wiosna jest dobrą porą na sadzenie cebulek, z jakich latem wyrosną piękne kwiaty.

Zanim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich rozmieszczenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy pragnęli wykopać cebulki. Dobry pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych i bylinowych na jednej grządce. Byliny kwitną później, w związku z tym kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe i barwne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Leave a Comment