Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Bieganie jest jedną z najbardziej popularnych form aktywności sportowej, tak naprawdę biegami się zajmują osoby z każdej grupy wiekowej. Nie potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu ani specjalnego miejsca, wystarczy dobre obuwie i nieco zapału. Lecz uprawienie takiego sportu wiąże się z ryzykiem różnych kontuzji, których lekceważenie czasami źle się kończy. I nie będzie tu chodziło o skręcenia czy zwichnięcia, ponieważ w ich przypadku z reguły zaczyna się jakieś leczenie. Lecz jeżeli pojawi się w kolanie czy stawie biodrowym lekki ból, to wiele osób zupełnie się tym nie będzie przejmować.

A może to być początek bardziej poważnej kontuzji, którą obowiązkowo należy wyleczyć, aby nie doprowadzić do czegoś poważniejszego. W większości przypadków w zupełności powinna wystarczyć dobrze przeprowadzona fizjoterapia Poznań, jaka złagodzi dolegliwości i pozwoli zachować ciągłość treningów. W przypadku poważniejszych stanów może być potrzebna konsultacja ortopedyczna i zrobienie jakiś badań, na przykład USG czy rezonansu magnetycznego. Umożliwi to lekarzowi ocenienie stanu stawów, ścięgien i mięśni, co ma duże znaczenie przy wyborze leczenia. Najczęściej występującą kontuzją pośród aktywnych biegaczy jest przeciążenie kolanowych stawów.

Przede wszystkim to wynika z nieprawidłowej techniki, ale też twardego podłoża i niewłaściwego obuwia. Poznań fizjoterapia w takiej sytuacji ma przede wszystkim na celu odzyskanie właściwych wzorców ruchowych i ograniczenie dolegliwości bólowych. Spora część ćwiczeń jest kładziona na wzmocnienie mięśni, które najczęściej są używane w czasie biegu. Oprócz tego fizjoterapeuta powinien pacjenta nauczyć odpowiedniej techniki, co pozwoli ograniczyć ryzyko powtórnego urazu w przyszłości. Seria zabiegów jest wykonywana w gabinecie, lecz często biegacz otrzyma też zestaw ćwiczeń, jakie może później wykonywać w swoim domu. W przypadku tego typu urazów ogromną rolę odgrywa odpowiednia profilaktyka. Tak więc jeżeli ktoś zabiera się za systematyczne biegowe treningi, to powinien się przygotować do tego odpowiednio.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Leave a Comment