Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Przyglądając się popularności poszczególnych kierunków studiów zauważyć można, że ogromną popularnością cieszy się architektura. Jest to zupełnie zrozumiałe, ponieważ zawód ten jest bardzo pożądany, daje mnóstwo zadowolenia i satysfakcji, a także i wysokie dochody. Dlatego trudno dziwić się młodym ludziom, że podejmują one trud wielomiesięcznych przygotowań, żeby dostać się tylko na upragnione studia. Co do łatwych rzeczy nie należy, bo w zależności od miejsca liczba chętnych niejednokrotnie przekracza dwadzieścia osób na jedno wolne miejsce.

W przypadku architektury niezbędne posiadanie będzie dobrych plastycznych umiejętności. Bez nich nie ma co marzyć o rozpoczęciu studiowania, ale też umiejętność ta będzie bardzo potrzebna w późniejszym wykonywaniu obowiązków. Studia trwają standardowo, dokładnie tak samo jak reszta kierunków na państwowych uczelniach, lecz automatycznie nie oznaczają one możliwości pracowania w zawodzie.

Niezbędne jeszcze będzie odbycie dwuletniej zawodowej praktyki, po ukończeniu której dana osoba może przystąpić do egzaminu zawodowego. Po pozytywnym jego zdaniu przed Okręgową Izbą Architektów można zapisać się do wybranej izby i dopiero wówczas można faktycznie chwalić się swoim tytułem. Wielu ludzi myśli, że Poznań architekt zajmował się będzie jedynie projektowaniem domów, mieszkań i obiektów komercyjnych. Faktycznie to są często wykonywane przez architektów zadania, ale tych może być znacznie więcej.

Bardzo ciekawym i wymagającym zajęciem będzie architektura krajobrazu, na nadmiar nudy nie mogą też narzekać specjaliści zajmujący się ruralistyką czy urbanistyką. Istotną rzeczą, jak to ma zresztą miejsce przy każdym zawodzie, są dochody, a te u specjalistów architektury wyglądają całkiem nieźle. Oczywiście wszystko będzie zależało od miejsca zatrudnienia, stażu i zdobytego doświadczenia, lecz na pewno każdy kto się będzie przykładał do pracy nie powinien narzekać na swoją wypłatę. Jeśli Poznań architekt będzie znany i rozpoznawalny na rynku, to za jego pracę trzeba będzie naprawdę sporo zapłacić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Leave a Comment