Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Mury zabytków narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia. W pierwszej kolejności nie oszczędza ich czas i warunki pogodowe, na ich powierzchni wraz z kolejnymi latami pojawić się może jakaś warstwa osadów czy zanieczyszczeń. Sporym kłopotem będą także tak zwani artyści, którzy będą po sobie pozostawiali pomalowane lakierem pamiątki. Jednak czyszczenie zabytków jest dużym wyzwaniem, gdyż w wielu przypadkach są one naprawdę wiekowe, i należy być bardzo ostrożnym żeby nic nie zostało uszkodzone. Tradycyjne techniki czyszczące tego nie gwarantują, ponieważ wymagają albo użycia jakiegoś ścierniwa, albo chemicznych preparatów do mycia. Szczęśliwie z pomocą przychodzą tu zaawansowane rozwiązania technologiczne, czyli urządzenia do czyszczenia laserem. Od jakiegoś czasu z powodzeniem zastępują tradycyjne technologie, a plusy z ich użycia są naprawdę duże.

Przede wszystkim czyszczenie laserowe umożliwi zachowanie oryginalnej struktury powierzchni, a równocześnie świetnie wyeliminuje wszelkie zabrudzenia. Nie ma znaczenia, czy to będą stare nacieki, farba czy warstwa kurzu – promień lasera ze wszystkim sobie doskonale poradzi. Możliwe to będzie dlatego, że moc promienia i częstotliwość wytwarzanych impulsów mogą być w szerokim zakresie ustawiane, tym sposobem je dopasowując do typu powierzchni. Czyszczenie laserem jest bardzo bezpieczne, przez brak fizycznego kontaktu nie będzie powodować żadnych mechanicznych uszkodzeń. Nie będzie trzeba stosować przy tym żadnych dodatkowych środków chemicznych, czyściwa albo wody.

Dużą zaletą tej metody jest wysoka mobilność. Lasery są podłączane do sieci elektrycznej, i jest to jedyne medium potrzebne do uruchomienia. Dlatego też nie ma potrzeby demontażu albo rozłączania wszystkich części przed czyszczeniem, bowiem do każdego miejsca można się dostać dzięki mobilnej, niedużej głowicy roboczej. Dużą zaletą tej metody jest szybkość, znacznie wyższa niż w przypadku tradycyjnych sposobów, ale też to, że takie zabiegi można wykonywać wielokrotnie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Leave a Comment