Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Różnego rodzaju blogi cieszą się ogromnym powodzeniem, zarówno pośród osób prywatnych jak i firm. Bez wątpienia spory wpływ na to mają dostępne możliwości techniczne. W dużej części tego typu blogi oparte są na platformie WordPress, jaka daje bardzo duże możliwości w tym zakresie, przy równocześnie niewielkich wydatkach. Sam WordPress jest bezpłatny, bez problemów znajdzie się jakąś ciekawą skórkę, za jaką też nie trzeba będzie płacić. Do wydatków można ewentualnie zaliczyć odnowienie domeny co rok i zapłacenie konta hostingowego, lecz to zamknąć się powinno w kwocie co najwyżej trzystu złotych. Wiele osób ruszając ze swoim własnym blogiem początkowo nie ma w planach zarabiania na nim, ale z upływem czasu takie pomysły zaczynają się pojawiać. Bo faktem jest, że jeżeli wszystko zostanie dobrze poprowadzone, to można mieć z tego całkiem fajne pieniądze.

Oczywiście żeby znaleźć się na takim etapie trzeba najpierw włożyć trochę pracy w to, żeby taki blog zyskał popularność wśród internautów, bowiem jedynie wtedy można liczyć na to, że rzeczywiście przyniesie on jakieś zyski. Przy większej liczbie gości można chociażby zastanowić się nad wyświetlaniem jakiś płatnych reklam. Zlecających reklamę można samodzielnie szukać, ale także można zacząć współpracę z jakąś platformą reklamową. Innym sposobem na zarabianie są najróżniejsze partnerskie programy. Na stronie internetowej wyświetla się materiały zachęcające gości, i jeśli któryś z nich przejdzie na stronę partnera i coś zakupi, to wówczas właściciel bloga otrzyma prowizję. Dużą popularnością także się cieszą sponsorowane artykuły.

Niejednokrotnie razem z zaprezentowaniem usług czy produktów promowanej firmy dodatkowo się jeszcze umieszcza odnośnik do jej strony. Takie działanie ma duże znaczenie przy pozycjonowaniu, bo pozytywnie wpływa na pozycje strony w wynikach wyszukiwania. Z takich też powodów jeżeli ktoś otworzył swojego bloga, na przykład takiego jak https://www.cojaczytam.pl/, to powinien pomyśleć o tym, aby zacząć na nim zarabiać. Zwłaszcza jeśli taki blog jest chętnie odwiedzany.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Leave a Comment