Inwestowanie nie jest łatwe i należy zdawać sobie sprawę, że jest ryzykowne. Owszem na rynku można zarobić, ale można też stracić. Dziś przedstawimy wam formacje Price Action. Warto na jej temat dowiedzieć się więcej.
Strategia Price Action – co warto wiedzieć?
Price Action można określić mianem stosunkowo unikalnego podejścia do inwestowania. Ta strategia oparta jest na analizie ruchu cen. W tym przypadku trzeba wiedzieć, że efektem ma być osiągnięciem sygnałów wejścia czy też wyjścia na transakcji. Jak zapewne wiecie „price Action” pochodzi od słów cena i akcja, zatem można powiedzieć, że jest to akcja cenowa, gdzie trader musi analizować wahania cen. Jednym ze sposobów owej analizy jest w tym przypadku przedstawienie ceny za pomocą japońskich świec. A więc każda świeca odpowiada na określoną długość czasu, a więc np. godzinę. Analiza jednak powinna być w tym przypadku całościowa, a więc analizuje się wszystkie świecie i w ten sposób można zauważyć pewne określone wzorce, których wykorzystanie ma przynieść traderowi korzyść finansową. Rzecz jasna nie jest to sposób 100%. W końcu każdy rynek cechuje zmienność. Trzeba jeszcze wiedzieć, że ta metoda nie wymaga dodatkowego stosowania wskaźników. Metoda Price Action jest analizą techniczną, gdzie wartością nadrzędną jest analiza historii cen.
Czym wyróżniać się Price Action?
W tej formie analizy technicznej zupełnie ignoruje się podstawy na rzecz wspomnianej przez nas analizy historii cen. A więc można powiedzieć, że różni się ona od wielu innych analiz tym, ze skupia się na porównaniu aktualnej ceny, biorąc pod uwagę ceny jakie były w przeszłości. Uwzględnia też maksymalne i minimalne wahania cen, linie trendu czy poziomy wsparcia oraz oporu. Wielu traderów stosuje formacje Pin bar. W tym przypadku analizuje się ostatni zryw czy to sprzedających, czy też kupujących i gwałtowną zmianę nastroju czy to spadek, czy wzrost cen. To podejście zakłada, że cena otwarcie świecy jest niemal równa cenie zamknięcia. Jeżeli trader powiedzmy, że przewiduje odwrócenie danego trendu z góry lokalizacji, to wtedy czeka, aż cena zbliży się do obszaru ceny korzystnej i pokaże pin-bar. Rzecz jasna nie trzeba od razu otwierać transakcji, bo można poczekać na potwierdzenie pin-bara.
Czym jest formacja Szyny?
Szyna jest kolejną formacją należącą do Price Action, którą stosuje się w handlu, łącząc choćby ze strefami marż. Jest to więc konfiguracja odwrotna, czyli powstaje na końcu trendu. Pierwsza świeca w tym przypadku jest świecą kontynuacyjną danego trenu, który jest w tym momencie aktualny. Druga świeca ma przeciwny kierunek i można powiedzieć, że jest równa, pierwszej jeżeli weźmie się pod uwagę zasięgi. Trzeba jednak jeszcze pamiętać, że druga świeca nachodzi na pierwszą i może wtedy dojść do tzw. „pochłonięcia” świecy. Jest to wtedy sygnał dla par walutowych. Może w takim przypadku dojść do otwarcia transakcji w kierunku trendu, który się wyłania. Zawsze ryzyko występuje. Jak więc inwestować? Cóż odpowiedź nie jest jednoznaczna. My możemy powiedzieć: inwestuj z Saxo, ale zawsze trzeba pamiętać o tym, że rynek jest zmienny. Zatem, gdy pojawia się świeca o równym zasięgu w punktach do poprzedniej i o przeciwnym kierunku, to wtedy pojawi się setup.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.