Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Pisanie zgodnie z ortografią
Autor Wiadomość
robert 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 206/319
Wysłany: 2013-04-11, 08:09   

Kane a widzisz coś złego w czystej i poprawnej współczesnej polszczyźnie?
To, że Twoje grafomańskie wpisy ludzie tolerują jest tylko przykładem na duży zapas
tolerancji i zrozumienia. Nie interesuje Cię radzenie sobie z pisanem? Uważasz to za stratę
czasu? Twoja sprawa. Dziwi mnie tylko, że w Polsce, Polacy mają w nosie mowę ojczystą.
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Paweł J
Wojtek 

Piwa: 160/53
Wysłany: 2013-04-11, 08:25   

Robert - fora mają to do siebie, że skupiają masę ludzi, z różnych stron, w różnym wieku,
o różnym stopniu edukacji, różnych przekonaniach, różnym podejściu do życia i o różnym
wykształceniu.
Na tym forum łączy nas jedno (większość, bo są podgrupy, które łączy więcej),
czyli wędkarstwo muchowe / flytying. I wcale nie musi (choć może) nas łączyć nic więcej!
Nie wymagajmy od razu od każdego, aby odpowiadał nam pod każdym względem:
pisał ładnie, składnie, miał 2 fakultety, blond lub ciemne włosy, pochodził np.
z Chrząszczyżewoszyc, świetnie kręcił muchy a jeszcze lepiej łowił :mysli
Toż to przesada.

Luuuuz :piwko

robert 

Wysłany: 2013-04-11, 09:43   

Wojtek napisał/a:
Nie wymagajmy od razu od każdego, aby odpowiadał nam pod każdym względem:
pisał ładnie, składnie, miał 2 fakultety, blond lub ciemne włosy, pochodził np. z Chrząszczyżewoszyc,
świetnie kręcił muchy a jeszcze lepiej łowił
Toż to przesada.

Nie wiem gdzie to wyczytałeś. Luuuz? Do czego? Do chamskich dogaduszek?
Mam w nosie czy ktoś ROBI błędy. Chyba, że wogóle nie można zrozumieć co chce przekazać.
Nie edukuję nikogo - na to mieli czas rodzice i nie ośmieszam. Ale w jednym poście za spokojne zwrócenie
uwagi - nazywa się ludzi osłami a w drugim gość kpi sobie w infantylny sposób z ludzi, którzy by chcieli
poprawić swoje "ego" ot tak dla idei nie narzucając drugim swojego punktu widzenia.
Jeżeli temat mi nie odpowiada albo nie mam nic sensownego do dodania to znaczy, że żeby zaistnieć mam
ośmieszać tak jak tu wymieniających sie sposobami na sprawdzanie pisowni? TO by była przesada.
Rozumiem, że chcesz załagodzić sytuację, ale nie przez wypaczenie mojej wypowiedzi.

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
domel, flyangler
RooG 

uwierzytelnianie: 86421
Piwa: 365/565
Wysłany: 2013-04-11, 09:53   

Popieram Roberta w całej rozciągłości. Niestety w imię tak zwanej tolerancji
ulegamy mniejszościom (patrz np związki "pseudomałżeńskie") - tutaj mamy
pobłażać mniejszości, która nie ma ochoty pisać po Polsku. Dlaczego mamy
patrzeć na to tempo i nie reagować? Trzeba być w życiu odważnym i umieć
nazywać rzeczy po imieniu - jeśli ktoś nie ma ochoty pisać po Polsku to po pierwsze
nie szanuje pozostałych użytkowników forum, a po drugie nie powinien był skończyć
podstawówki. Błędy zdarzają się każdemu, ale czym innym jest popełnienie błędu,
a czym innym celowe lekceważenie zasad pisowni, ortografii, kultury osobistej
i szacunku dla kolegów.

pietrekzywcok 

uwierzytelnianie: 11111
Piwa: 14/52
Wysłany: 2013-04-11, 10:14   

A ja popieram Wojtka :ok :brawo :brawo

Wojtek 

Wysłany: 2013-04-11, 11:03   

A ja przepraszam Roberta, jeśli poczuł się urażony.
Miałem na celu wyłącznie rozładowanie napięcia i na pewno nie Twoi Robert kosztem :piwko
Również mam swoje zdanie n/t poprawnej pisowni i zgadzam się z Tobą i z Roog'iem, jednakże nie jestem orędownikiem poprawnej polszczyzny bo byłbym hipokrytą.
Mnie również (aż nazbyt często) zdarza się pisanie z błędami (ortografy raczej nie), nieoddzielanie spacją lub zjadanie literek. Wynika to z faktu, że piszę szybko,
nie sprawdzam i wysyłam. Czasem poprawię, a czasem nie.

Piszmy wolniej, składniej, ładniej :tak

domel 
Tomek Dyduch

Piwa: 155/73
Wysłany: 2013-04-11, 11:20   

Przy okazji poprawnej pisowni, to nie poprawiam błędów w dowcipach,
które wklejam staram się regularnie. Za dużo ich jest czasami i mi się nie chce,
ale swoje posty staram się pisac maksymalnie poprawnie. Poniżej próbka (tak dla jaj)
tego co mogłoby być gdybyśmy olali język ojczysty, zasady pisowni itp. Jeden dowcip na próbę:

egipscyarheologowiewjednejspiramidznalezlikawalekmiedzianegodrótónaspotkaniózarheologami
izraelskimipohwalilisiwidziciefaraonowiemielitelefonizraelscynicnieodpowiedzielitylkozóporemideterminacja
zabralisiedopszekopywaniajerozolimymijamiesiacdrógipolrokóroknicwkoncóegipcjanieniewytszymójaiódaj
siedojerozolimyznalezlisciecospytajanienicodpowiadajaizraelscymojrzeszórzywałkomurki

Poprawi ktoś po mnie?

Wojtek napisał/a:
Miałem na celu wyłącznie rozładowanie napięcia i na pewno nie Twoi Robert kosztem :piwko
Również mam swoje zdanie n/t poprawnej pisowni i zgadzam się z Tobą i z Roog'iem,
jednakże nie jestem orędownikiem poprawnej polszczyzny bo byłbym hipokrytą.
Mnie również (aż nazbyt często) zdarza się pisanie z błędami (ortografy raczej nie),
nieoddzielanie spacją lub zjadanie literek. Wynika to z faktu, że piszę szybko, nie sprawdzam
i wysyłam. Czasem poprawię, a czasem nie.

Piszmy wolniej, składniej, ładniej :tak

Wojtek Ty tu nie mędrkuj tylko idź zarybiać BP, bo jak w tym roku nic nie złowię to....

robert 

Wysłany: 2013-04-11, 12:58   

Wojtek napisał/a:

Nie przesadzaj. Ale jakby coś, to głęboka jest ta Biała Przemsza :hahaha :piwko

Paweł J 

Piwa: 541/1246
Wysłany: 2013-04-11, 14:42   

robert napisał/a:
Dziwi mnie tylko, że w Polsce, Polacy mają w nosie mowę ojczystą.

I tu się całkowicie zgadzam :ok
robert napisał/a:
Kane a widzisz coś złego w czystej i poprawnej współczesnej polszczyźnie?
To, że Twoje grafomańskie wpisy ludzie tolerują jest tylko przykładem na duży zapas
tolerancji i zrozumienia.

Ale tutaj :mysli Nie jestem znawcą literatury i przyznam że lubię poczytać Kane posty.Pewnie dla tego że nie jestem znawcą sprawiają mi tyle radochy :jezyk
Wychodzi na to że gdybym był znawcą, był bym mniej radosny=bardziej smutny aż został bym całkowitym smutasem :f w myśl zasady że: Im większym jestem znawcą tym mniejszą mam radochę z postów Kane :buchacha
Luzu Panowie trochę!Luzu :piwko
I pisać po Polsku,a przynajmniej się starać bo to żaden obciach :wsciekly!

Wojtek 

Wysłany: 2013-04-11, 15:26   

Off top dot. BP:
Dzisiaj wyglądało to tak :placze
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Temolo 
Lata mucha kolo ucha

Piwa: 227/280
Wysłany: 2013-04-11, 15:51   

ja tez przepraszam i stawiam litra jak bede w polsce ,podejrzewam ze po paru butelkach wszyscy bedziemy mowic poprawna polszczyzna :hahaha :piwko
,Jaxon Mo 11'#4

flyangler 
Krzysiek

Piwa: 1021/773
Wysłany: 2013-04-11, 23:35   

Sam nie jestem dobry w budowaniu zdań i ortografii , ale się staram... Dobrze też pamiętać że mamy na forum Kolegów różnej narodowości i łatwiej im będzie przetłumaczyć Polską pisownię... ;) :piwko

domel napisał/a:
egipscyarheologowiewjednejspiramidznalezlikawalekmiedzianegodrótónaspotkaniózarheologami
izraelskimipohwalilisiwidziciefaraonowiemielitelefonizraelscynicnieodpowiedzielitylkozóporemideterminacja
zabralisiedopszekopywaniajerozolimymijamiesiacdrógipolrokóroknicwkoncóegipcjanieniewytszymójaiódaj
siedojerozolimyznalezlisciecospytajanienicodpowiadajaizraelscymojrzeszórzywałkomurki

Poprawi ktoś po mnie?

Egipscy archeologowie , w jednej z piramid znaleźli kawałek miedzianego drutu . Na spotkaniu z archeologami izraelskimi pochwalili się : widzicie , faraonowie mieli telefon ! Izraelscy nic nie odpowiedzieli tylko z uporem i determinacja zabrali się do przekopywania Jerozolimy . Mija miesiąc , drugi , pół roku , rok... nic ! W końcu Egipcjanie nie wytrzymują i udają się do Jerozolimy , znaleźliście co ? spytali... Nie , nic odpowiadają izraelscy : Mojżesz używał komórki !!!!!

Ja to tak widzę , chyba ? :hahaha :hahaha

Kane 

uwierzytelnianie: 98765
Piwa: 227/96
Wysłany: 2013-04-12, 00:13   

Rzeżarło mi poprzedni wpis buckupowanie czy cóś.
Robert, odnoszę ostatnio wrażenie, że jesteś ciut drażliwy w tematach.
Każden człek ma prawo do swojej formy w.. poszukiwaniach, w wypowiedziach również.
Nie jest to wynikiem niedouczenia (a może?), czy braku szacunku (za rogiem) - to jest brak szacunku i wyraz mojej dezaprobaty ale tylko dla homofobicznych poglądów, nie Człowieka.
Językiem można się bawić, językiem można (wnioskując z Twoich odczuć - niezdarnie) usiłować tworzyć, Język można tworzyć - zagalopowałem. Jednak język to tylko narzędzie, co bolesne niektórym, w ewolucji.
Jedni świetnie się czują w tym co im ktoś nakreślił, inni poszukują. Części z Nich udaje się coś stworzyć.
I - o kurcze x2, wówczas nakreślają no i to i.
Nie dla mnie plan lekcji i do grobu, ale szanuję takie bezproduktywne podejście do życia.
Gdybym z Sebkiem co dnia nie szpreszył, to bym sobie na takie uwagie nie pozwolił.
Czujesz niestrawność czytając moje grafomańskie wypociny? Nie czytaj. Nie potrafisz wywnioskować i przyswoić nic poza przypisanymi znaczeniami? Nie czytaj, nie do Ciebie zatem. Musisz mieć jakąś stałą wartość, która Ci da poczucie bezpieczeństwa w tym strasznym świecie? Idź na forum językowe. Albo zamoderuj ponownie i mnie wywal. Masz problema, poszukaj pomocy. Wydrukuj sobie wizytówki z tytułem jakimś, to tańsze od Simmsa. Zanim jednak to uczynisz, sprawdź fony swoich dzieci, przeczytaj sms'y. Jak tam uporządkujesz to się weź za Nas, często pierdzieli, którzy taki intelekt jak Twój trzymają w kondonierze na czas "Niemca".
Nie przepraszam, to trudny wiek,rozumiem.

robert 

Wysłany: 2013-04-12, 08:25   

Kane napisał/a:
Nie przepraszam, to trudny wiek,rozumiem.

Jestem tylko użytkownikiem forum - jedynym moderatorem jest Kuba więc do moderowania nie mam nic. Przeczytaj uważnie o co chodzi. Jakie forum językowe?
robert napisał/a:
Mam w nosie czy ktoś ROBI błędy. Chyba, że wogóle nie można zrozumieć co chce przekazać. Nie edukuję nikogo - na to mieli czas rodzice i nie ośmieszam. Ale w jednym poście za spokojne zwrócenie uwagi - nazywa się ludzi osłami a w drugim gość kpi sobie w infantylny sposób z ludzi, którzy by chcieli poprawić swoje "ego" ot tak dla idei nie narzucając drugim swojego punktu widzenia.

Wiek? Chyba sam masz problem bo mnie oprócz braku czasu nic nie dolega. Naczytałeś się literatury i naoglądałeś telenowel. Zmień kanał i poszukaj sobie innego obiektu do analiz osobowościowych.

Kane 

uwierzytelnianie: 98765
Piwa: 227/96
Wysłany: 2013-04-12, 09:48   

robert napisał/a:
Zmień kanał i poszukaj sobie innego obiektu
- sam zrobiłeś wycieczkę, to konsekwencja. - Postaraj się zapamiętać (akcja i reakcja) - było w podstawówce
Cytat:
innego obiektu do analiz osobowościowych
- to kosztuje, jednak
robert napisał/a:
mnie oprócz braku czasu nic nie dolega
- to rodzi frustrację rożną w przejawach. - Masz free.
robert napisał/a:
Naczytałeś się literatury i naoglądałeś telenowel.
- czytaj i oglądaj również, to nie boli, a zawiera, kwestia selekcji informacji. W całokształcie odcisk trendów myślowych nawet jako śmieć jest wartościowy.
robert napisał/a:
Jestem tylko użytkownikiem forum

Teraz jesteś zwykłym użytkownikiem, a zapędy z przebrzmiałej świetności. Wydrukuj se te wizytówkie, na krótko powinno pomóc.

Odpowiedz do tematu