Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Śmigłowiec :-)
Autor Wiadomość
accord 

uwierzytelnianie: 11111
Piwa: 46/38
Wysłany: 2015-04-04, 18:24   

Widocznie mam za "ciasny" możdżek bo dla mnie to przynęta spinningowa.
Ale to tylko moja, widać mało obiektywna opinia. :idiot
Postaw piwo autorowi tego posta

jurcyks@poczta.fm 
Julek

uwierzytelnianie: 12345
Redaktor FLytiers: Julek
Otrzymał 45 piw(a)
Wysłany: 2015-04-04, 20:50   Smigłowiec

Czytam i myślę że każdy kto tu się wypowiedział ma racje ale ja jestem za starą definicją wędkarstwa muchowego moim zdaniem obecny regulamin pozwala obejść wszelkie zakazy jest do dupy .Wiem świat idzie do przodu już niedługo nikt nie będzie kręcił much bo będzie sobie mógł kupić idealne repliki każdego owada .Tylko co to będzie miało wspólnego z moją pasją którą zaraziłem się 30 lat temu (chodzi mi skuszenie ryby na własnoręcznie zrobioną imitacje muchy albo czegoś ) powinniśmy korzystać z nowych technologi ale bez przeginania.A poza tym temat się zaczął od szczupaka ze stawu myślę że żaden szanujący wędkarz muchowy nie pokarze się z tym śmigłem na wodzie górskiej tak jak z innymi przynętami spiningowymi które dopuszcza nasz chory regulamin.

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Rafał H, sikoń franek, Paweł J
flyangler 
Krzysiek

Piwa: 1021/773
Wysłany: 2015-04-04, 21:05   Re: Śmigłowiec :-)

KUBA1916 napisał/a:
o tym jakimi jesteśmy wędkarzami nie świadczy metoda czy przynęta jaką stosujemy,ale szacunek jakim darzymy przyrodę,ryby i siebie nawzajem. :ok
To na tyle.
Pozdrawiam. :piwko

Dokładnie tak ! :piwko
Co do muchy , to bardzo stary patent , wiem też że takie połączenie , muchy z blachą było już znane w czasach przedwojennych w Polsce , łowiono nimi łososie... Tylko nie jestem pewien czy to nie było odwrotnie do tego co piszą koledzy , mianowicie...
To spinningiści dołożyli kawałek metalu do muchy , mucha była bardzo skuteczną przynętą w tamtych czasach na łososie , które w swoim ciągu tarłowym atakują głównie z agresji , no i w taki oto sposób panowie od korby dociążyli muszkę , by im się łatwiej ją wyrzucało... ot tak... ;)
Pamiętam czasy jak wchodziły główki wolframowe... :)
Pochodzę z rodziny z "tradycjami muszkarskimi" , o ile tak to można nazwać , bynajmniej jest kilka pokoleń w naszej rodzinie muszkarzy...
W czasach jak wchodziły główki , lamety ołowiane , używane do dociążania much , była podobna historia , tyle że ja ją miałem na żywo w domu :) Ojciec , łowiący tylko i wyłącznie na suchą muchę i mokrą , wszystko inne było złe i niedobre ! Starszy Brat , zaczął wiązać muchy i je dociążać , zgrzyt w domu był niesamowity , ale w końcu się jakoś dogadali , z tym że Tata nigdy nie założył muchy z dociążeniem...
:piwko

Jozef 

Wysłany: 2015-04-04, 22:37   Smigłowiec

Niestety tak jest http://flyt.webd.pl/images/smiles/28.gif

Rafał H 

Piwa: 25/99
Wysłany: 2015-04-05, 13:14   

czytając temat tak rozmyślam, czy jak do poczciwego gnoma założę chwost i będę łowił na wędkę muchowa to będzie to metoda muchowa??

Porębiusz 

Piwa: 55/131
Wysłany: 2015-04-05, 14:21   

A jak do wędki muchowej dowiążesz kowadło to będziesz kowalem ?

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
dejv
accord 

Wysłany: 2015-04-05, 15:56   

Porębiusz jakby dać odpowiednio mocne kij i linkę oraz odpowiednio małe kowadełko to może dało by się coś sklepać :hahaha

Radek79 

uwierzytelnianie: 77777
Otrzymał 5 piw(a)
Wysłany: 2015-04-05, 16:31   

Zanim korba powstała i mucha to już łowiono na blachy z kotwicami.A co do śmigła to już wcześniej pisałem że lepiej od tego śmigiełka dać odrazu skrzydełko od mepsika dwójki lub trójki.Po co się rozdrabniać.

Porębiusz 

Wysłany: 2015-04-05, 16:49   

accord napisał/a:
Porębiusz jakby dać odpowiednio mocne kij i linkę oraz odpowiednio małe kowadełko to może dało by się coś sklepać :hahaha

Hehe,tylko wtedy wynikła by nowa dyskusja czy to jest klepanie czy młócenie,bo zestaw bardziej przypominałby cep,dla niewtajemniczonych cep to dość stare narzędzie rolnicze.
Kto by pomyślał że temat wyśmiga tyle emocji.

mancio 

uwierzytelnianie: 21118
Piwa: 91/99
Wysłany: 2015-04-05, 17:10   

Cytat:
lepiej od tego śmigiełka dać odrazu skrzydełko od mepsika dwójki lub trójki.Po co się rozdrabniać

tak, tylko ciekawe czym wyrwałbyś to z wody, chyba sprzętem na tarpony :buchacha Weście się nie ośmieszajcie, ludzie gdybym chciał założyć jako przynętę meppsa 3kę to wziąłbym do łapy spina i tyle. Po co mam się "kaleczyć" muchówką? Jakieś jaja sobie robicie chyba.

Porębiusz 

Wysłany: 2015-04-05, 18:08   

Dokładnie Kolego mancio,a niektóre przykłady to..... i nie wiem czy to jaja czy ktoś ma sam ze sobą problemy.
A jak już tak bardzo chce ktoś udowadniać czym różni się spinning od muchowego wędkarstwa niech poczyta nieszczęsny RAPR i jeśli nie ma problemów z rozumieniem prostych treści momentalnie odkryje że różnice między tymi dwoma metodami wynikają głównie nie ze względu na stosowane przynęty,już u podstaw i w budowie zestawu to inna bajka.
A śmigło jak widać zanim trafi do wody w naszym polskim wędkarskim światku już jest niebezpieczne,na szczęście nie dla ryb,bo w superprzynęty nie wierzę.
Pozdrawiam.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Paweł J
Paweł J 

Piwa: 541/1246
Wysłany: 2015-04-05, 18:31   

Rafał H napisał/a:
czytając temat tak rozmyślam, czy jak do poczciwego gnoma założę chwost i będę łowił na wędkę muchowa to będzie to metoda muchowa??

Odpowiedź brzmi TAK -w świetle regulaminu zafundowanego i zatwierdzonego przez władzę naszą jaśnie nam panującą .Wszelkie woblerki,obrotówki, twisterki( te juz funkcjonują pod nazwą gangrenki) i inne gadostwo łącznie z kowadłem -byle miało haczyk nie wykraczający za obrys :hahaha . Pozostawiono wędkarzom decyzję natury hmmm... etycznej, moralnej ? Chyba bym tego tak nie nazwał ,bo łowiąc na śmigło i darując rybie życie miał bym być gorszy od łowiącego na suchą,mokrą i zabijającego ryby zgodnie z regulaminem??? I nie tylko chodzi mi ryby w kropki ale o też te w centki,paski,czerwonopłetwe bite na potęgę zgodnie z regulaminem i przyjętymi stereotypami.
W regulaminie który ma wchodzić od 2016 roku nic się nie zmienia i się pewnie nie zmieni ......... :f

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Pumeks
Pumeks 

Piwa: 537/604
Wysłany: 2015-04-05, 19:08   

:hahaha Małe śmigiełko a jak forum ruszyło :mrgreen: całą zimę nie było takiego ruchu :grin:
Ja jeszcze dołożę ... Będę tym łowił na ,,żyłę" 2x długość kija :mrgreen: Muchowe czy nie :mrgreen:
Pozdrawiam :piwko

_MG_8544.JPG
Plik ściągnięto 2963 raz(y) 362,33 KB

accord 

Wysłany: 2015-04-05, 19:15   

Pawełku w całej tej dyskusji te nie doprecyzowane przepisy są sprawą poboczną.
Meritum to to czy tą przynętę można jeszcze zaliczyć do much. Tak na chłopski rozum.
Część wirująca, wytwarzająca falę dźwiękową ją dyskwalifikuje. Ale to tylko moje zdanie i każdy sam zdecyduje czy takowej używać. Inna sprawa jak do tego podejdzie straż rybacka.

Porębiusz 

Wysłany: 2015-04-05, 19:22   

[quote="Pumeks"]: ... Będę tym łowił na ,,żyłę" 2x długość kija :mrgreen: Muchowe czy nie :mrgreen:
Pozdrawiam :piwko[/quote]
to będzie jigowanie http://flyt.webd.pl/images/smiles/12.gif

Odpowiedz do tematu